Archiv

II.ROČNÍK TURNAJE V MALÉ KOPANÉ

IMG_1634.JPG (2430651)

V sobotu 30.6.2018 byl uspořádán II.ročník turnaje v malé kopané

o ,,Putovní pohár Aloise Matějíčka´´

K turnaji se přihlásilo celkem 14 družstev, zajímavá byla účast

týmu Šakvic, kteří dorazili až z jižní Moravy. Mužstva byla rozlosována

do dvou skupin po sedmi účastnících: 

skupina A:                                                 skupina B:

 FK Mladý Pušky                                        Black end White

 FC Rudolec                                                Rumaři

 Tatran Kedluben                                        DN TRT

Grémio                                                       Sauňáci                                                                                   

 Transky                                                      Šakvice

 Tipeři                                                         Házená N.V.

 FCB DC                                                     Dřeváci 

Čtvrtfinále: GRÉMIO - Sauňáci        2:0            Házená N.Veselí - ML.Pušky 4:3

                 DNTRT - FC Kedluben    1:3            Transky - Dřeváci                  5:2

Semifinále:FC Kedluben - Grémio    2:3            Transky - Házená N.Veselí   8:3

o 3. místo: Házená N.Veselí - FC Kedluben 3:4(p.)

o 1.místo: GRÉMIO - TRANSKY  3 :5     

Celková výsledková tabulka:

1.        Transky (Počítky,Žďár n.S.)

2.        GRÉMIO (Žďár n.S.)

3.        FK Kedlubny (Brno, Bohdalov)

4.        Házená N.Veselí

5.        Ml.Pušky

6.        DNTRT

7.        Sauňáci

8.        Dřeváci 

9.        Rumaři

10.      Tipéři

11.      FC Rudolec

12.     Šakvice

13.     Black end White

14.     FBC DC

     Průběh turnaje byl díky pečlivosti pořadatelů naprosto bez problémů,

i díky ukázenosti všech zúčastněných, byl přesně dodržován časový plán

jednotlivých zápasů. Protože pořadatelskou službu pod vedením hlavního

organizátora turnaja Jaroslava Neumana ml., zajišťovali převážně hráči

A týmu, Bohdalovští nepostavili svůj nejsilnější tým, když zejména někteří

další hráči nastoupili v jiných týmech svých kamarádů. I díky počasí, občerstvení

i využití zázemí a kvalitních hracích ploch, byli všichni účastnící spokojeni, užili si

hezký víkendový den a věříme, že se příští rok do Bohdalova opět vrátí.

Všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu, kde zejména Jarda Neuman

perfektní přípravou a vlastním moderováním turnaje odvedl vynikající práci,

srdečně děkujeme.                                                                                    A.M.

IMG_1795.JPG (3545310)

IMG_1796.JPG (2281420)

IMG_1742.JPG (3554529)

 

 

muži A.- I.B.třída krajské soutěže

Mužstvo mužů je staronovým nováčkem v I.B. třídy sk. B, kam se po čtyřletém působení v okresním přeboru Žďárska,  s náskokem patnácti bodů opětně probojovalo do soutěže, kterou opustilo v ročníku 2012/13. Výboru oddílu se podařilo stabilizovat u mužstva svého dřívějšího hráče Tomáše Doležala, který se vrátil s několikaletého hostování ve Žďasu Žďár, kde byl platným členem A týmu Žďáru, se kterým si zahrál divizi i MSFL. Tomáš se vrátil v době, kdy mužstvo mužů nemělo kvalifikovaného trenéra, a tak se jej výbor oddílu rozhodl, vedle účasti v mužstvu jako hráče a kapitána, pověřit i jeho trénováním. Tento krok se ukázal jako velmi prozřetelný, protože Tomáš Doležal dokázal se svými vrstevníky komunikovat a hlavně zlepšit vztahy mezi A a B týmem, které dříve tak trochu zadrhávaly. Výsledkem i kvůli novým prvkům, které aplikoval po zkušenostech ze Žďáru, byla větší chuť všech hráčů do tréninku, což se projevilo v jejich účasti a absolvování tréninkových jednotek v odpovídajícím nasazení. Tomáš se po doléčení dlouhodobého zranění, které si přinesl ze Žďáru, vedle trénování, postupně zapojoval i do hry a výsledkem bylo výše zmíněné umístění v okresním přeboru.

            V letních přípravných zápasech, jasné vítězství s divizním dorostem Žďasu Žďár, vítězství a těsná porážka s A třídními Kostelcem a béčkem Žďáru, naplnily vrchovatě pohár optimismu. Výbor sice zdrženlivě vyhlásil podzimní cíl a sice zisk osmnácti bodů a střed tabulky, v hlavách hráčů byl cíl o pár stupínků vyšší. Věděli jsme, že tým bude oslaben o  několik hráčů, kteří se vrátili do rodného Rudolce, který nově přihlásil svoje muže do nejnižší okresní soutěže. Trvali jsme na záměru hrát i krajskou soutěž pouze s vlastními hráči a soupisku áčka jsme doplnili pouze mladými odchovanci. Trochu jsme riskovali a kalkulovali s tím, že se základ zkušených hráčů nebude moc měnit. V důsledku měl Doležal k dispozici jen úzký kádr a když někdy nastal souběh zápasů s béčkem, měl několikrát na lavičce jen dva hráče. To by ještě nebylo tak zlé, kdyby sestava v každém zápase nepostrádala někdy i několik hráčů základu. Tak se stalo, že plný počet zápasů absolvoval jen zkušený brankář, srdcař a psychologická opora zadních řad Martin Mundok. Všichni ostatní měli jednu, dvě i tři absence. Když se k tomu přidala i zlomená ruka Tomáše Doležala, střelecká smůla a později kotník rozdílového hráče Vojty Koukala, rodinné důvody bratrů Jarošových a pracovní absence dalších hráčů v zápasech připadající na sobotu, bylo jasné, že každý bod bude mít cenu zlata. Jenže v mnoha zápasech jsme dosáhli právě jen na ten jeden bod, stali jsme se podzimními remízovými králi. Pokud jsme prohráli, tak nikdy ne více než o jednu branku. Co je to však platné, že podle obdržených branek máme druhou nejlepší obranu, snažíme se hrát fotbal a ne nakopávanou, naše hra, hlavně doma se líbí, když nespočet naprosto jasných šancí se nám nedaří gólově zakončit. Nakonec poslední zápas s Rantířovem, i když zase, tentokráte bez bratrů Neumanových, dokázal, že umíme přehrát i mužstva ze špice tabulky. Na druhé straně to, že někteří hráči v sobotu pomáhali béčku a v neděli opět na svém místě nastoupili v áčku, na jejich výkonu muselo zanechat stopy, i když to třeba nebylo markantně vidět. Tak konečně se ziskem tří bodů v posledním zápase, jsme s celkovými patnácti body obsadili solidní deváté místo a jen o tři body zaostali za vytčenou podzimní metou.

     Pro jarní část však musíme věci posuzovat reálně. Za prvé, pokud budeme trvat na tom, že I.B.třídu budeme hrát jen s vlastními odchovanci a tedy s velmi úzkým základním kádrem hráčů, může se situace z podzimu opakovat. Za druhé, jen těžko lze očekávat, že po  zimní přípravě naroste výkonnost mladých hráčů i potencionálních náhradnílů z béčka natolik, že se někdo z nich stane naprosto rovnocenným hráčem základu. Samozřejmě, byli bychom rádi, kdyby tomu tak bylo, ale raketový nárůst nelze prostě očekávat. Takže pro jaro vyhlašovat jiný cíl, než je záchrana I.B.třídy pro Bohdalov, by bylo hodně odvážné.

      Přesto musí být zimní příprava intenzivnější, protože při vyrovnanosti týmů v druhé polovině tabulky a potom předpokládané podivné výsledky při ,,záchranářských pracích´´ sestupem ohrožených mužstev, nás nemohou zůstat klidnými a zimní přestávku nesmíme prospat. Věříme, že hráči posunou přípravu ve svých prioritách výše, účast na trénincích bude adekvátní, že snad skončí střelecká nemohoucnost, že se radikálně zlepší zápasová účast hráčů základu tak, abychom si zachovali diváckou přízeň a hráli i nadále v této krajské soutěži důstojnou roli.

 

muži B- III.třída okresní soutěže

     Muži béčka po postupu z ,, pralesa´´ v minulé sezóně se celkem úspěšně adaptovali na vyšší soutěž. Evidentně jim prospívá společný trénink s áčkem, radikálně se zlepšila právě jejich tréninková morálka i samotná účast na zápasech. Pravda, pokud se jejich zápas hrál ve stejný den se zápasem áčka a bez jeho hráčské výpomoci, byli odkázáni jen sami na sebe, nastal problém. V podstatě se ale dá říci, že naplňují očekávání a zápas od zápasu se lepší. Jenom nás, jako výbor hodně mrzí, že mladí perspektivní hráči, kteří by měli naskočit do áčka, dostávají málo příležitostí v základu. To, že nastupují až ve druhé půli, případně až v obligátní 70.minutě zápasu, jim na jejich fotbalovém růstu i zkušenostech nepřidá. Tak se stává, že většinu zápasu sedí, jak na lavičce áčka a co je mnohem horší, i béčka. Při absenci dorostu v Bohdalově je to velká chyba a je jen otázka času, jak je to bude dlouho bavit. Zde by měly končit ambice týmu jako celku a jejich zařazení do základu, pokud mají fyzické předpoklady, naprostou nutností.

 

starší žáci 8+1 okresní přebor:   

      Žákovské kategorie mají v Bohdalově velkou tradici, vždyť více jak 30 let nepřetržitě jsou pravidelnými účastníky v okresních soutěžích. V minulosti někteří byli vybráni i do reprezentace okresu, v dorosteneckém a dospělém věku si zahráli divizi i MSFL ve Žďáře. V současné době se však ukazuje, že sport mládeže pomalu ale jistě ustupuje do pozadí. To je celospolečenský problém, počítače, notebooky, mobily, internet a počítačové hry jsou pro mládež velkým lákadlem. Děti již nesoutěží mezi sebou kdo rychleji, dál nebo výš, ale kdo má lepší mobil, počítač, s kým a jak komunikuje na facebooku. V takovém to prostředí je velmi těžké pro fotbal, který někdy i bolí, žáčky a žáky získávat. Těm, kteří to dokáží a to není jen případ v Bohdalově, patří velké poděkování. Sestavit plnohodnotnou jedenáctku hráčů bývá nad síly venkovských oddílů, proto FAČR zavedl kategorii st.žáků 8+l, kteří hrají na menším hřišti a s menšími brankami. Přesto se stává, že i v této kategorie jsou rozdíly, kdy spolu hrají patnáctiletí výrostci a osmiletí prcci. No a výsledek se potom odvíjí od toho, jak který tým má poskládané to věkové složení. Proto ve výboru razíme záměr, aby žáci hlavně hráli, trénovali bez výkonnostních cílů. Úkolem trenérů je hlavně žáky pro fotbal získat, organizovat tréninky tak, aby je pohyb po hřišti a fotbal bavil a aby u něj jich co nejvíce zůstalo až do dospělého věku.

                                                                                                                                                                             Alois Matějíček 

 
Aktualizace všech hráčů pro A  tým bude provedena po odehrání přípravných
zápasů, začátkem srpna 2017.
 
 
 
 
 
 
 
 
Brankáři:    Mundok Martin 1978,  Velín Roman 1990
                                       

              

Obránci:    Chalupa Oldřich 1993,                       Klimeš Tomáš 1989,
                                                             
                       
                      
                 Novotný Zdeněk 1988, Pokorný Vít 1991,     Jaroš Pavel1987,  Fabík Antonín
                                                
 
 
Záložníci:  Hanych Libor 1993, , Jaroš Petr 1988, Neuman Aleš 90    Doležal Tomáš 1984
                                                 
                    
                     
                 Neuman Pavel 1991, Novotný Lukáš 1983, Šimek Jakub 1994, Švoma Vít
                                                 
 
 
Útočníci:         Koukal Vojtěch 1993, Křesťan David 1983
                                                  
                
                
                     
 
Trenér:            Doležal Tomáš 1984
                            
 
 
asistent:          Pokorný Radim 1973
                           
 
ved.mužstva:  Šustr Miroslav   1956
masér-zdravotník: Štikarová Bára
kustod: Simonides Ladislav       
 
 
 
 

Bohdalovští žáci pod vedením trenérů Ládi Řepa a Mirka Zachy, se v sobotu 

4.1.2017 zúčastnili VI. ročníku Memoriálu Františka Mahela ve žďárské 

 sportovní hale. Za účasti dvanácti fotbalových družstev okresu nakonec

 obsadili osmé místo, když v posledním utkání prohráli s týmem Radešínské

 Svratky 0:4.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, kde hrál každý s každým a potom

podle umístění v dané skupině, se odehrál zápas se stejně umístěným

týmem ze skupiny druhé. Celkovým vítězem turnaje se staly Rozsochy.

Cenu nejmladšího hráče turnaje získal bohdalovský Adámek Chmelař.

Blahopřejeme.

II. třída Okresní přebor mužů- konečná tabulka sezóny 2015/16

1. Nedvědice                        26     19  2   5     58  :27       59

2. Bohdalov                        26      16  4  6     72 : 42        52

3. Bory                                26        16  3  7    72 : 41        51

4. Křižanov                          26     16  1  9     45 : 35        49  

5. Rozsochy                        26        12  9  5    62 : 40       45

6. Hamry                             26       13  5  8     70 : 37       44 

7. Počítky                            26        11  3  12    54 : 57      36                         

8. Svratka                            26       11   3  12   41 : 44     36

9. Os.Bítýška                       26       10  4  12    48 : 55      34

10. Nová Ves B                   26       10  2  14    43 : 57      32       

11. Bobrová                        26        7  6  13     46 : 49      27                                      

12. Vír                                 26        6   5  15     42 : 82      23

13. Věchnov                       26        5  4  17      41 : 69      19

14. Dolní Rožínka              26         2  5  19       40 : 99     11

PODZIM:                                                JARO:

1.    Křižanov        13       31:7    31          1.  Nedvědice        13    34:10    34

2.   Bohdalov        13       36:18  31         2.  Hamry               13    40:15    24

3.    Bory               13      38:21    28         3.   Bory                13    34:20    23

4.    Nedvědice     13     21:17    25          4.    Svratka            13    22:21    22

5.    Rozsochy       13    34:21    24           5.  Bohdalov          13    36:24    21

6.    Hamry            13    30:22    20            6.   Rozsochy        13    28:19    21

7.    O.Bítýška        13    20:21    17            7.  Počítky            13    30:23    21

8.    Počítky            13    24:34    15            8.  Nová ves B     13    21:25    19

9.    Svratka            13    19:23    14            9. Křižanov          13    14:28    18    

10. Bobrová           13    21:25    13            10.O.Bítýška        13    28:34    17

11. Nová Ves B       13    19:32    13            11.Bobrová         13    25:24    14

12. Věchnov            13    23:34    11            12.Vír                   13  21:40    12

13. Vír                    13    21:42     11            13. Věchnov          13   18:35     8

14.D.Rožínka        13    21:48       9            14.D.Rožínka         13    15:51    2

DOMA:                                                        VENKU:

1.    Bohdalov        13    42:17    31            1.    Nedvědice       13    27:15    32

2.    Bory               13    39:14    31             2.    Křižanov          13    22:10    31

3.    Hamry            13    47:14    29            3.    Bohdalov          13    30:25    21 

4.    Nedvědice     13    31:12    27            4.    Bory                  13    33:27     20 

5.    Rozsochy       13    40:16    25            5.    Rozsochy         13    20:22    19

6.    O.Bitýška        13    28:15    25            6.    Svratka            13    17:21    16

7.    Počítky            13    35:24    23            7.    Hamry              13    23:23    15

8.    Nová Ves B    13    24:13    23             8.    Bobrová           13    24:30    13

9.    Svratka            13    24:23    20            9.    Počítky             13    19:33    13

10. Křižanov           13    23:25    18            10. Nová Ves B       13    19:44     9

11. Bobrová            13    22:19    14            11. Vír                     13    16:51      9

12. Vír                    13    26:31    11            12. O.Bítýška           13    18:38     8

13. Věchnov           13    18:35    8              13.Věchnov            13    16:38       8

14. D.Rožínka        13    15:51    2               14.D.Rožínka         13    16:53      5                      

 

IV. třída Okresní soutěž mužů skupina A- konečná tabulka sezóny 2015/16

1. Bohdalov B                       14  11  1  2             53:13       34

2. Bohdalec                           14    10  2  3           40:24      29

3. Polnička                            13     6  2  5           32:28      20

4. Velká Losenice                   14     6  1  7           27:29     19

5. Rozsochy B                        14    3  7  4            24:27     16

6. Vlachovice                           14   2  6  2            22:39    12

7. Jívoví B                             14     3   3   7          17:38      12

8. Bobrová B                       13   2  4  7            14:29         10           

 

 

Okresní přebor žáků - konečná tabulka sezóny 2015/16

1. Křižanov                            12   11  1  0          115:12        34

2. Bory                                   12     7  0  5           86:28          21

3. Bohdalov                           12     5  1  6           70:36        16

4. Nová Ves                           12     0  0  11           7:202         0

 

Zhodnocení uplynulé sezóny 2015/16.

  Do podzimní části sezóny 2015/16 jsme vstupovali posíleni o naše

hráče Tomáše Doležala a Vojtu Koukala, kteří se vrátili z hostování

z divizního Žďáru a  Polné, hrající krajský přebor. Místo trenéra Jirky

 Moravce, na přání hráčů, převzal tuto roli Tomáš Doležal, který se tak

 stal hrajícím trenérem. Do Bohdalova také přišel rodák Radim Pokorný,

 dřívější úspěšný brankář Přibyslavi a Pohledu, krerý se ujal přípravy

 brankářů. Náš cíl tedy nemohl být jiný, než vítězství v okresní soutěži 

a po dvou letech letargie v okrese, návrat do krajské soutěže. 

       Tomáš Doležal byl však bohužel limitovám neléčeným zraněním 

kolena,které si přinesl ze Žďáru. Vojta Koukal v několika úvodních 

zápasech, hledal dřívější sebevědomí bezchybného střelce i roli v

 bohdalovském týmu. Přesto jsme po podzimním kole obsadili druhé

 místo se ziskem 31 dodů a od prvního Křižanova nás dělilo jen horší

 celkové skóre. V té době roli střelce převzal agilní krajní záložník

Alda Neuman, který byl také naším nejlepším hráčem.

   V zimní přestávce se hrající trenér Tomáš Doležal konečně rozhodl

s bolavýn kolenem něco dělat, což znamenalo náročnou operaci

a tím stopku pro aktivní pohyb. Zimní příprava začala o něco později,

oproti dřívějku přestaly náročné výběhy, trenér Doležal se je snažil

nahradit různými herními cvičeními s míčem, což hráči samozřejmě

kvitovali. Účast na trénincích v týdnu, které byly společné s béčkem,

 však byla překvapivě jen průměrná.

    S příchodem jara a zahájením jarní části přeboru se ukázalo, že to

s vytčeným cílem nebude jednoduché. Zranění Tomáše se komplikovalo,

bylo jasné, že s ním coby hráčm, nemůžeme pro jaro počítat.

Jako motor záložní řady a tvůrce hry byl nenahraditelný. To, zároveň

 s poklesem výkonnosti hned několika hráčů bylo rozhodující.

Po několika prohrách s tabulkově hůře postavenými soupeři a i

přes výbuch Křižanova v domácích zápasech, jsme nedokázali doma

porazit jeho nástupce, tým Nedvědice, který se tak stal celkovým

vítězem okresního přeboru a postoupil na náš úkor do I.B.třídy.

    Náplastí na neúspěch áčka, byl zcela zasloužený postup béčka

z ,,pralesní ligy´´ do III.třídy. Díky lepší spolupráci áčka a béčka bylo

béčko v některých zápasech posíleno hráči mimo soupisku z A týmu,

což se samozřejmě muselo projevit na jeho úspěšných výsledcích.

Kaňkou na činnost béčka je naopak neochota některých hráčů

 reciplošně pomáhat A týmu i slabší účast na jarních trénincích

 oproti minulosti. Ta se musí pro úspěšné působení ve III.třídě zlepšit,

protože vlivem souběhu hracích termínů s A týmem, posílení  nemusí

být pravidlem, protože prioritou musí být samožřejmě výsledky áčka a

začleňování mladých hráčů, právě do  B týmu.

    Mrzí nás, že pro nezájem a tím nedostatek hráčů se nám nepodařilo

 ustanovit tým dorostu, a tak těch několik, kteří mají opravdový zájem

ve fotbale pokračovat, je nutno začlenit do tréninků dospělých, nebo

v případě jejich zájmu jim umožnit působení v cizím dorosteneckém

mužstvu. Absence našeho dorostu je však znepokojující a může mít

 pro budoucnost fotbalu v Bohdalově neblahé důsledky.

      Určitě ale budou pokračovat v okresních soutěžích žáci, jenom se

v současné době polemizuje o začlenění do možnosti hrát buď v přeboru

okresu 10+1 nebo 8+1 a ustanovit přípravku nebo mladší žáky.

                                                                                                    A.M.

15. kolo    neděle     27.3.2016    Bohdalov - Rozsochy     1 : 1 (1:0)

16.kolo     neděle     3.4. 2016     Počítky - Bohdalov         2 : 2 (2:2)

17. kolo    neděle    10.4.2016     Bohdalov - Křižanov        2 : 3 (0:1). 

18. kolo    neděle    17.4.2016     Dol.Rořínka-Bohdalov     2 : 10 (2:4)

19.kolo     neděle    24.4.2016     Bohdalov - Svratka          2 : 0 (1:0) 

20. kolo    neděle     1.5.2016      Vír - Bohdalov                 2 : 3(1:2)

14. kolo    pátek      6.5.2016      Hamry - Bohdalov         1 : 1 (0:1)

21. kolo    neděle    8.5.2016       Bohdalov-Nová Ves B      5 : 0(3:0)

22. kolo    neděle    15.5.2016     Osová Bítýška-Bohdalov   3 : 0(2:0)

23. kolo    neděle    22.5.2016     Bohdalov - Nedvědice       1 : 2(1:2)

24 kolo    neděle    29.5.2016     Bory - Bohdalov                 4 : 1(3:0)

25. kolo    sobota    4.6.2016      Bobrová Bohdalov              1 : 2(1:1)

26. kolo    sobota    11.6.2016    Bohdalov - Věchnov            6 : 3(2:2)

 

jaro 2016     IV.třída- okresní soutěž
 
 8. kolo    sobota    16.4.2016    Bohdalov B - Vel.Losenice    16.00 hod.
 9. kolo    sobota    23.4.2016    Bobrová B - Bohdalov B         16.00 hod.
10.kolo    sobota    30.4.2016    Bohdalov B - Rozsochy B      16.30 hod.
11.kolo    neděle      8.5.2016    Vlachovice-Bohdalov B          16.30 hod.
12.kolo    sobota    14.5.2016    Bohdalov B-Polnička              16.30 hod.
13.kolo    neděle    22.5.2016    Jívoví B- Bohdalov B               16.30 hod.
14.kolo    sobota    28.5.2016    Bohdalov B-Bohdalec            16.30 hod.

Odehrané přípravné zápasy:

20.2.2016    Žďas (dorost )- Bohdalov         0:2 (0:2) branky: Křesťan D., Koukal

 6.3.2016    Žďas B        -     Bohdalov        3:2 (0:0) branky: Koukal 2 (1 z P.K.)

13.3.2016    Bohdalov   -     Radostín  A    3:0 (1:0) branky: Jaroš Petr,Novotný Zd.,

                                                                                                                       Koukal

9.4.2016    Osová Bítýška B - Bohdalov B  0 :3  branky: Henzl Radek 3 

 

 

 

 
 

Zhodnocení uplynulé sezóny 2015/16.

  Do podzimní části sezóny 2015/16 jsme vstupovali posíleni o naše

hráče Tomáše Doležala a Vojtu Koukala, kteří se vrátili z hostování

z divizního Žďáru a  Polné, hrající krajský přebor. Místo trenéra Jirky

 Moravce, na přání hráčů, převzal tuto roli Tomáš Doležal, který se tak

 stal hrajícím trenérem. Do Bohdalova také přišel rodák Radim Pokorný,

 dřívější úspěšný brankář Přibyslavi a Pohledu, krerý se ujal přípravy

 brankářů. Náš cíl tedy nemohl být jiný, než vítězství v okresní soutěži 

a po dvou letech letargie v okrese, návrat do krajské soutěže. 

       Tomáš Doležal byl však bohužel limitovám neléčeným zraněním 

kolena,které si přinesl ze Žďáru. Vojta Koukal v několika úvodních 

zápasech, hledal dřívější sebevědomí bezchybného střelce i roli v

 bohdalovském týmu. Přesto jsme po podzimním kole obsadili druhé

 místo se ziskem 31 dodů a od prvního Křižanova nás dělilo jen horší

 celkové skóre. V té době roli střelce převzal agilní krajní záložník

Alda Neuman, který byl také naším nejlepším hráčem.

   V zimní přestávce se hrající trenér Tomáš Doležal konečně rozhodl

s bolavýn kolenem něco dělat, což znamenalo náročnou operaci

a tím stopku pro aktivní pohyb. Zimní příprava začala o něco později,

oproti dřívějku přestaly náročné výběhy, trenér Doležal se je snažil

nahradit různými herními cvičeními s míčem, což hráči samozřejmě

kvitovali. Účast na trénincích v týdnu, které byly společné s béčkem,

 však byla překvapivě jen průměrná.

    S příchodem jara a zahájením jarní části přeboru se ukázalo, že to

s vytčeným cílem nebude jednoduché. Zranění Tomáše se komplikovalo,

bylo jasné, že s ním coby hráčm, nemůžeme pro jaro počítat.

Jako motor záložní řady a tvůrce hry byl nenahraditelný. To, zároveň

 s poklesem výkonnosti hned několika hráčů bylo rozhodující.

Po několika prohrách s tabulkově hůře postavenými soupeři a i

přes výbuch Křižanova v domácích zápasech, jsme nedokázali doma

porazit jeho nástupce, tým Nedvědice, který se tak stal celkovým

vítězem okresního přeboru a postoupil na náš úkor do I.B.třídy.

    Náplastí na neúspěch áčka, byl zcela zasloužený postup béčka

z ,,pralesní ligy´´ do III.třídy. Díky lepší spolupráci áčka a béčka bylo

béčko v některých zápasech posíleno hráči mimo soupisku z A týmu,

což se samozřejmě muselo projevit na jeho úspěšných výsledcích.

Kaňkou na činnost béčka je naopak neochota některých hráčů

 reciplošně pomáhat A týmu i slabší účast na jarních trénincích

 oproti minulosti. Ta se musí pro úspěšné působení ve III.třídě zlepšit,

protože vlivem souběhu hracích termínů s A týmem, posílení  nemusí

být pravidlem, protože prioritou musí být samožřejmě výsledky áčka a

začleňování mladých hráčů, právě do  B týmu.

    Mrzí nás, že pro nezájem a tím nedostatek hráčů se nám nepodařilo

 ustanovit tým dorostu, a tak těch několik, kteří mají opravdový zájem

ve fotbale pokračovat, je nutno začlenit do tréninků dospělých, nebo

v případě jejich zájmu jim umožnit působení v cizím dorosteneckém

mužstvu. Absence našeho dorostu je však znepokojující a může mít

 pro budoucnost fotbalu v Bohdalově neblahé důsledky.

      Určitě ale budou pokračovat v okresních soutěžích žáci, jenom se

v současné době polemizuje o začlenění do možnosti hrát buď v přeboru

okresu 10+1 nebo 8+1 a ustanovit přípravku nebo mladší žáky.

                                                                                                    A.M.

 

Vytvořeno službou Webnode